Andrzej Pikul, pianista



Nowa płyta


Na International Music Competition Grand Prze Virtuoso
Londyn 2016
JOANNA SOCHACKA
zdobyła‚ I nagrodę

SHIVEN YANG
na 49.Concorso Internationale di Esecuzione Musicale “Giovanii Musicisti”
Citta di Treviso 2017
II nagroda

RADOSŁAW GO¬DZIKOWSKI
Międzynarodowym Konkurs "Grandprix-rising stars"
III nagroda



Nagrody i wyróżnienia studentów i uczniów:

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE

1. WOJCIECH KOGUT
III Międzynarodowy Konkurs im.Karola Szymanowskiego Łódˇ 1992
Nagroda specjalna dla najlepszego uczestnika II etapu spo¶ród niezakwalifikowanych do finału.

2. MILENA KĘDRA
II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Premi Principat d'Andora" Andora 1996
Finalistka, Dyplom honorowy

3. JOANNA STRZELECKA
III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Premi Pricipat d'Andora" Andora 1997
II Nagroda i srebrny medal

4. GAJUSZ KĘSKA
I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Gaillard/Francja 1998
II Nagroda

5. DOMINIKA SZLEZYNGER
I Miedzynarodowy Konkurs Pianistyczny Gaillard/Francja 1998
III Nagroda

6. ZORIANA TKACZYK
IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Premi Principat d'Andora" Andora 1998
Finalistka, wyróżnienie

7. JOANNA STRZELECKA
IV Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej im.K.Pendereckiego Kraków 2000
Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego (K Szymanowski-Maski)

8. MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im.Marii Canals Barcelona 2001
Medal (VI lokata)

9. ANNA BROŻEK
Sommerakademie Praga-Wien-Budapest 2001
Nagroda za najlepsze wykonanie dzieła A.Schonberga

10. GAJUSZ KĘSKA
Konkurs Fundacji "Jutting-Stiftung Sthendal" 2001
Stypendium w uznaniu szczególnych osi±gnięć artystycznych

11. GAJUSZ KĘSKA
Summer Academy Tel Aviv 2002
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu romantycznego

12. MARIAN SOBULA
Sommerakademie Praga-Wien Budapest 2002
Nagroda za najlepsze wykonanie dzieła A.Schonberga

13. MICHAŁ DZIAD
Międzynarodowy Konkurs im.K.Pendereckiego Kraków 2002
I Nagroda w kategorii duetu oraz Grand Prix Konkursu

14. SAYAKA WADA (Kobe College)
Asia Chopin Competition 2003
Wyróżnienie

15. MARIAN SOBULA
Konkurs "Kulturfonds Baden" Karlsruhe 2003
I Nagroda

16. MICHAŁ DZIAD
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej
"Contessa Tina Orsi Anguissola Scotti" Val Tidone/Włochy 2003
I Nagroda w kategorii duetu i Grand Prix Konkursu

17. DOMINIK WANIA
Międzynarodowy Konkurs Kameralnej Muzyki Współczesnej Kraków 2003
I nagroda w kategorii tria

18. MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Florestano Rossomandi" Foggia/Włochy 2003
I Nagroda

19. MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Wykonawczy Ancona/Włochy 2003
I Nagroda, Nagroda publiczno¶ci

20. GAJUSZ KĘSKA
X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Richmond, B.C., Kanada (2004)
Finalista

21. MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Citta di Sulmona" /Włochy 2004
II Nagroda ex aequo

22. MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Luciano Gante" Pordenone/Włochy 2004
II Nagroda ex aequo (I nagroda nie przyznana)
Nagroda za najlepsze wykonanie Etiudy Fryderyka Chopina

23. MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Giuliano Pecar" Gorizia/Włochy 2004
III Nagroda ex aequo

24. MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Citta di Treviso" Treviso/Włochy 2004
III Nagroda

25. GAJUSZ KĘSKA
VIII Międzynardowy Konkurs Pianistyczny “Ciudad de Mallorca", Palma de Mallorca (2005)
Druga nagroda

26. MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Premio di Piana Frechilla-Zuloaga" Valladolid/Hiszpania 2005

27. PIOTR TOMASZ SZCZEPANIK
Jefferson Symphony Young Artists Competition, USA (2007)
Finalista

28. NATALIA KOZIARZ
Międzynarodowy Konkurs „Pro Piano”, Bukareszt 2007
II nagroda

29. NATALIA KOZIARZ
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej, Kraków 2007
Nagroda specjalna „Bravissimo” dla najbardziej obiecuj±cego uczestnika polskiego

30. AYAKO KITANAKA
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej, Kraków 2007
Wyróżnienie

31. MARIAN SOBULA
Vina del Mar, Chile 2007
Nagroda specjalna dla „Najciekawszej osobowo¶ci konkursu”

32. TAMARA LORENZO GABEIRAS
Guadalajara Concurso Jovenes Interpretes
I nagroda

33. MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej, Kraków 2008
III nagroda w kategorii solistów

34. NATALIA KOZIARZ
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej, Kraków 2008
I nagroda w kategorii duetów

35. ANNA MIERNIK
8 th International Competition Davorin Jenko
Belgrad 2011
I Nagroda w kategorii "Trio"

36. ANNA MIERNIK
3 Concorso Internazionale di Esecuzione Musicale "Giovanii Musicisti"
Citta di Treviso 2011
II nagroda w kategorii duetu
III nagroda w kategorii solistów

37. ANNA MIERNIK
International Competition for soloist and chamber music groups
Stanjel / Słowenia 2011
III nagroda w kategorii "Trio"

38. PRZEMYSŁAW WINNICKI
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny
Rzym / Włochy 2011
I nagroda

39. ANNA MIERNIK
XIII Międzynarodowy Przegl±d Zespołów Kameralnych
Jawor 2011
II nagroda

40. ANNA MIERNIK
III International competition of chamber ensembles
Anyksciai / Litwa 2011
III nagroda

41. ANNA MIERNIK
9 th International Independent Music Competition "Individualis"
Ukraina 2012
II nagroda w kategorii zespołów kameralnych

42. ANNA MIERNIK
12 th Grand Prize of Music "Mendelssohn Cup"
Włochy 2012
II nagroda w kategorii duetów
III nagroda w kategorii solowej
Nagroda specjalna dla najlepszego akompaniatora

43. DOMINIKA PESZKO
IV Concorso Musicale Europeo Citta di Filadelfia
Włochy 2012
III nagroda w kategorii solowej
II nagroda w kategorii Trio

44. KRZYSZTOF DZIURBIEL
International competition of young musicians
Belgrad / Serbia 2012
II nagroda

45. ANNA MIERNIK-SOBULA
XIV Międzynarodowy Przegl±d Zespołów Kameralnych
Jawor / Polska 2012
wyróżnienie w kategorii zespół kameralny

46. ANNA MIERNIK-SOBULA
Europejski Konkurs dla młodych solistów i zespołów
Luksemburg / Luksemburg 2012
II nagroda w kategorii zespół kameralny

47. ANNA MIERNIK-SOBULA
XIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego
Izabelin-Łomianki-Warszawa / Polska 2013
I nagroda w kategorii zespół kameralny

48. MICHAŁ BABIARZ
(uczeń PSM II stopnia im.B.Rutkowskiego w Krakowie)
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej"Srebrna Szybka"
Kraków 2014
II nagroda, nagroda specjalna im. Krystyny Moszumańskiej-Nazar

49. SHIWEN YANG
III Międzynarodowy Podkarpacki Chopinowski Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży
Rzeszów 2014
III nagroda

50. RADOSŁAW GO¬DZIKOWSKI
Międzynarodowy Chopinowski Konkurs Pianistyczny
Budapeszt 2014
III nagroda, oraz nagroda za wykonanie muzyki francuskiej

51. RADOSŁAW GO¬DZIKOWSKI
Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Szafarnii
Szafarnia 2014
Wyróżnienie

52. KLAUDIA STRˇCZEK
VIII Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzycznej
Krasiczyn 2014
Finalistka

53. KLAUDIA STRˇCZEK
12° Concorso Internazionale per giovani Musicisti Luigi Zanuccoli
Włochy 2014
I nagroda

54. MICHAŁ BABIARZ
(uczeń PSM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie)
XIV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny
Zgorzelec/Goerlitz 2015
Wyróżnienie

55. MICHAŁ BABIARZ
(uczeń PSM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie)
Online Music Competition "e-Muse"
Ateny 2015
II nagroda

56. MICHAŁ BABIARZ
(uczeń PSM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie)
7. Concorso Internazionale di Esecuzione Musicale "Giovanii Musicisti"
Citta di Treviso 2015
I nagroda w kategorii muzyka współczesna

57. LENA MICHAJŁÓW
(uczennica POSM w Krakowie)
XIII Konkurs Pianistyczny "Chopin dla najmłodszych" dla dzieci i młodzieży
Antonin 2015
Wyróżnienie

58. KLAUDIA STRˇCZEK
Art-Duo Music Festiwal
Berlin 2015
III nagroda w kategorii solistów i III nagroda w kategorii kameralnej

59. MATEUSZ ZUBIK
Jutting- Stiftung Stendal
Niemcy 2015
stypendium najwyższego stopnia

60. LENA MICHAJŁÓW
(uczennica POSM w Krakowie)
XXIII Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu
Sochaczew 2015
Laureatka

61. MICHAŁ BABIARZ
(uczeń PSM w Ja¶le)
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej "Srebrna Szybka"
Kraków 2016
I nagroda

62. DANIEL PASTUCH
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej "Srebrna Szybka"
Kraków 2016
II nagroda

63. KLAUDIA STRˇCZEK
International Music Competition Grand Prize Virtuoso
Londyn 2016
II nagroda

64. PIOTR KOWAL
(Koncert z Orkiestrą Symfoniczną w Tel Aviv) na Concerto Competition in memory of Jacob Bistrizky / Tel Hai Masterclasses
Izrael
II nagroda

65. JOANNA SOCHACKA
4 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny “Ischia”
Włochy
II nagroda

66. JOANNA SOCHACKA
Międzynarodowy Konkurs “Golden Clasical Music Awards”
(Recital w Carnegie Hall w Nowym Jorku)
II nagroda

67. LENA MICHAJŁOW
Międzynarodowy Konkurs Chopinowski
Budapeszt 2016
Wyróżnienie

68. JOANNA SOCHACKA
International Music Competition Grand Prze Virtuoso
Londyn 2016
I nagroda

69. SHIVEN YANG
9.Concorso Internationale di Esecuzione Musicale “Giovanii Musicisti”
Citta di Treviso 2017
II nagroda

70. RADOSŁAW GO¬DZIKOWSKI
11.Concours International de Piano Adilia Alieva
Annemasse-Geneve 2017
III nagroda

71. KLAUDIA STRˇCZEK
Międzynarodowy Konkurs "Grandprix-rising stars"
III nagroda



Andrzej Pikul, ul.Studencka 1/5, 31-116 Kraków, Polska/Poland, tel +48 12 4220717 e-mail: ampikul@poczta.onet.pl