Konkursy międzynarodowe

Nagrody i wyróżnienia studentów i uczniów:

WOJCIECH KOGUT
III Międzynarodowy Konkurs im.Karola Szymanowskiego Łódź 1992
Nagroda specjalna dla najlepszego uczestnika II etapu spośród niezakwalifikowanych do finału.

MILENA KĘDRA
II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Premi Principat d’Andora” Andora 1996
Finalistka, Dyplom honorowy

JOANNA STRZELECKA
III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Premi Pricipat d’Andora” Andora 1997
II Nagroda i srebrny medal

GAJUSZ KĘSKA
I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Gaillard/Francja 1998
II Nagroda

DOMINIKA SZLEZYNGER
I Miedzynarodowy Konkurs Pianistyczny Gaillard/Francja 1998
III Nagroda

ZORIANA TKACZYK
IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Premi Principat d’Andora” Andora 1998
Finalistka, wyróżnienie

JOANNA STRZELECKA
IV Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej im.K.Pendereckiego Kraków 2000
Nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego (K Szymanowski-Maski)

MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im.Marii Canals Barcelona 2001
Medal (VI lokata)

ANNA BROŻEK
Sommerakademie Praga-Wien-Budapest 2001
Nagroda za najlepsze wykonanie dzieła A.Schonberga

GAJUSZ KĘSKA
Konkurs Fundacji „Jutting-Stiftung Sthendal” 2001
Stypendium w uznaniu szczególnych osiągnięć artystycznych

GAJUSZ KĘSKA
Summer Academy Tel Aviv 2002
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu romantycznego

MARIAN SOBULA
Sommerakademie Praga-Wien Budapest 2002
Nagroda za najlepsze wykonanie dzieła A.Schonberga

MICHAŁ DZIAD
Międzynarodowy Konkurs im.K.Pendereckiego Kraków 2002
I Nagroda w kategorii duetu oraz Grand Prix Konkursu

SAYAKA WADA (Kobe College)
Asia Chopin Competition 2003
Wyróżnienie

MARIAN SOBULA
Konkurs „Kulturfonds Baden” Karlsruhe 2003
I Nagroda

MICHAŁ DZIAD
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej
„Contessa Tina Orsi Anguissola Scotti” Val Tidone/Włochy 2003
I Nagroda w kategorii duetu i Grand Prix Konkursu

DOMINIK WANIA
Międzynarodowy Konkurs Kameralnej Muzyki Współczesnej Kraków 2003
I nagroda w kategorii tria

MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Florestano Rossomandi” Foggia/Włochy 2003
I Nagroda

MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Wykonawczy Ancona/Włochy 2003
I Nagroda, Nagroda publiczności

GAJUSZ KĘSKA
X Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny, Richmond, B.C., Kanada (2004)
Finalista

MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Citta di Sulmona” /Włochy 2004
II Nagroda ex aequo

MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Luciano Gante” Pordenone/Włochy 2004
II Nagroda ex aequo (I nagroda nie przyznana)
Nagroda za najlepsze wykonanie Etiudy Fryderyka Chopina

MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Giuliano Pecar” Gorizia/Włochy 2004
III Nagroda ex aequo

MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Citta di Treviso” Treviso/Włochy 2004
III Nagroda

GAJUSZ KĘSKA
VIII Międzynardowy Konkurs Pianistyczny “Ciudad de Mallorca”, Palma de Mallorca (2005)
Druga nagroda

MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Premio di Piana Frechilla-Zuloaga” Valladolid/Hiszpania 2005

PIOTR TOMASZ SZCZEPANIK
Jefferson Symphony Young Artists Competition, USA (2007)
Finalista

NATALIA KOZIARZ
Międzynarodowy Konkurs „Pro Piano”, Bukareszt 2007
II nagroda

NATALIA KOZIARZ
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej, Kraków 2007
Nagroda specjalna „Bravissimo” dla najbardziej obiecującego uczestnika polskiego

AYAKO KITANAKA
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej, Kraków 2007
Wyróżnienie

MARIAN SOBULA
Vina del Mar, Chile 2007
Nagroda specjalna dla „Najciekawszej osobowości konkursu”

TAMARA LORENZO GABEIRAS
Guadalajara Concurso Jovenes Interpretes
I nagroda

MARIAN SOBULA
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej, Kraków 2008
III nagroda w kategorii solistów

NATALIA KOZIARZ
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej, Kraków 2008
I nagroda w kategorii duetów

ANNA MIERNIK
8 th International Competition Davorin Jenko
Belgrad 2011
I Nagroda w kategorii „Trio”

ANNA MIERNIK
3 Concorso Internazionale di Esecuzione Musicale „Giovanii Musicisti”
Citta di Treviso 2011
II nagroda w kategorii duetu
III nagroda w kategorii solistów

ANNA MIERNIK
International Competition for soloist and chamber music groups
Stanjel / Słowenia 2011
III nagroda w kategorii „Trio”

PRZEMYSŁAW WINNICKI
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny
Rzym / Włochy 2011
I nagroda

ANNA MIERNIK
XIII Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych
Jawor 2011
II nagroda

ANNA MIERNIK
III International competition of chamber ensembles
Anyksciai / Litwa 2011
III nagroda

ANNA MIERNIK
9 th International Independent Music Competition „Individualis”
Ukraina 2012
II nagroda w kategorii zespołów kameralnych

ANNA MIERNIK
12 th Grand Prize of Music „Mendelssohn Cup”
Włochy 2012
II nagroda w kategorii duetów
III nagroda w kategorii solowej
Nagroda specjalna dla najlepszego akompaniatora

DOMINIKA PESZKO
IV Concorso Musicale Europeo Citta di Filadelfia
Włochy 2012
III nagroda w kategorii solowej
II nagroda w kategorii Trio

KRZYSZTOF DZIURBIEL
International competition of young musicians
Belgrad / Serbia 2012
II nagroda

ANNA MIERNIK-SOBULA
XIV Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych
Jawor / Polska 2012
wyróżnienie w kategorii zespół kameralny

ANNA MIERNIK-SOBULA
Europejski Konkurs dla młodych solistów i zespołów
Luksemburg / Luksemburg 2012
II nagroda w kategorii zespół kameralny

ANNA MIERNIK-SOBULA
XIII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego
Izabelin-Łomianki-Warszawa / Polska 2013
I nagroda w kategorii zespół kameralny

MICHAŁ BABIARZ
(uczeń PSM II stopnia im.B.Rutkowskiego w Krakowie)
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej”Srebrna Szybka”
Kraków 2014
II nagroda, nagroda specjalna im. Krystyny Moszumańskiej-Nazar

SHIWEN YANG
III Międzynarodowy Podkarpacki Chopinowski Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży
Rzeszów 2014
III nagroda

RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI
Międzynarodowy Chopinowski Konkurs Pianistyczny
Budapeszt 2014
III nagroda, oraz nagroda za wykonanie muzyki francuskiej

RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI
Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Szafarnii Szafarnia 2014
Wyróżnienie

KLAUDIA STRĄCZEK
VIII Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzycznej
Krasiczyn 2014
Finalistka

KLAUDIA STRĄCZEK
12° Concorso Internazionale per giovani Musicisti Luigi Zanuccoli
Włochy 2014
I nagroda

MICHAŁ BABIARZ
(uczeń PSM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie)
XIV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny
Zgorzelec/Goerlitz 2015
Wyróżnienie

MICHAŁ BABIARZ
(uczeń PSM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie)
Online Music Competition „e-Muse”
Ateny 2015
II nagroda

MICHAŁ BABIARZ
(uczeń PSM I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie)Concorso Internazionale di Esecuzione Musicale „Giovanii Musicisti”
Citta di Treviso 2015
I nagroda w kategorii muzyka współczesna

LENA MICHAJŁÓW
(uczennica POSM w Krakowie)
XIII Konkurs Pianistyczny „Chopin dla najmłodszych” dla dzieci i młodzieży
Antonin 2015
Wyróżnienie

KLAUDIA STRĄCZEK
Art-Duo Music Festiwal
Berlin 2015
III nagroda w kategorii solistów i III nagroda w kategorii kameralnej

MATEUSZ ZUBIK
Jutting- Stiftung Stendal
Niemcy 2015
stypendium najwyższego stopnia

LENA MICHAJŁÓW
(uczennica POSM w Krakowie)
XXIII Międzynarodowy Festiwal Chopinowski na Mazowszu
Sochaczew 2015
Laureatka

MICHAŁ BABIARZ
(uczeń PSM w Jaśle)
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej „Srebrna Szybka”
Kraków 2016
I nagroda

DANIEL PASTUCH
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Współczesnej „Srebrna Szybka”
Kraków 2016
II nagroda

KLAUDIA STRĄCZEK
International Music Competition Grand Prize Virtuoso
Londyn 2016
II nagroda

PIOTR KOWAL
(Koncert z Orkiestrš Symfonicznš w Tel Aviv) na Concerto Competition in memory of Jacob Bistrizky / Tel Hai Masterclasses
Izrael
II nagroda

JOANNA SOCHACKA
4 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny “Ischia”
Włochy

JOANNA SOCHACKA
Międzynarodowy Konkurs “Golden Clasical Music Awards”
(Recital w Carnegie Hall w Nowym Jorku)
II nagroda

LENA MICHAJŁOW
Międzynarodowy Konkurs Chopinowski
Budapeszt 2016
Wyróżnienie

JOANNA SOCHACKA
International Music Competition Grand Prze Virtuoso
Londyn 2016
I nagroda

SHIVEN YANG
9.Concorso Internationale di Esecuzione Musicale “Giovanii Musicisti”
Citta di Treviso 2017
II nagroda

RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI
11.Concours International de Piano Adilia Alieva
Annemasse-Geneve 2017
III nagroda

KLAUDIA STRĄCZEK
Międzynarodowy Konkurs „Grandprix-rising stars”
III nagroda

LENA MICHAJŁOW
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Chopin pod Wawelem”
Kraków 2017
I nagroda

MICHAŁ BABIARZ
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Chopin pod Wawelem”
Kraków 2017
II nagroda

MATEUSZ ZUBIK
Międzynarodowy Konkurs “Golden Clasical Music Awards”
Nowy Jork 2017
I nagroda / recital w Carnegie Hall Nowy Jork

SHIVEN YANG
Międzynarodowy Konkurs im. Juliusza Zarębskiego
Łomianki/Warszawa 2017
I nagroda

LENA MICHAJŁOW
Międzynarodowy Konkurs im. Juliusza Zarębskiego
Łomianki / Warszawa 2017
Wyróżnienie


LENA MICHAJŁOW
Międzynarodowy Konkurs im. Juliusza Zarębskiego
Łomianki/Warszawa 2017
I nagroda w kategorii muzyki kameralnej


SHIWEN YANG
10.Concorso Internationale di Esecuzione Musicale Giovanii Musicisti
Citta di Treviso 2018
III nagroda


SHIWEN YANG
3.Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Merci Maestro!
Bruksela 2018
Finalista

SHIWEN YANG
12.Concours International de Piano Adilia Alieva
Annemasse-Geneve 2018
II nagroda
Diploma Virtuosite
Certificate of Appreciation


SHIWEN YANG
8 International Piano Competition Milan Piano Talents
II nagroda


SHIWEN YANG
I Międzynarodowy Konkurs im.J. Krogulskiego
Tarnów / 2018
I nagroda ( Kategoria Młodzi Wirtuozi)


MARIAN MICHALSKI
I Międzynarodowy Konkurs im.J. Krogulskiego
Tarnów / 2018
II nagroda ( Kategoria Młodzi Artyści)

MAŁGORZATA KRUCZEK
10.Concorso Internazionaledi Esecuzione Musicale Giovani Musicisti
Citta di Treviso 2018
I nagroda

DANIEL PASTUCH
II Międzynarodowy Konkurs im. Ettore Pozzoli
Kraków 2018
II nagroda

MARHARYTA KOZLOVSKA / MATTEO ZOLI
Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych
Białystok / 2018
Finaliści / Wyróżnienie

ALEKSANDRA ZAGÓRSKA
XX Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych
Jaworze / 2018
III nagroda ( Trio ) c

ALEKSANDRA ZAGÓRSKA
IV Paris International Competition
2019
I miejsce (Trio Insolito)

ALEKSANDRA ZAGÓRSKA
XIII Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzycznej
im. Wandy Wiłkomirskiej
2019
V miejsce (Trio Insolito)

ALEKSANDRA ZAGÓRSKA
XIII Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzycznej
im. Wandy Wiłkomirskiej
2019
wyróżnienie

ALEKSANDRA ZAGÓRSKA
IV Madrid International Competition
2019
III miejsce (Trio Insolito)

ALEKSANDRA ZAGÓRSKA
29th Young Musician International Music Competiton
“Citta di Barletta”
2019
I miejsce
(Duo Zagórska/Mrozek)

ALEKSANDRA ZAGÓRSKA
29th Young Musician International Music Competiton
“Citta di Barletta” – I miejsce
2019
I miejsce

ALEKSANDRA ZAGÓRSKA
VI Rome International Music Competition
2019
I miejsce (Trio Insolito)

ALEKSANDRA ZAGÓRSKA
“Muse 2019” International Music Competiton
2019
III miejsce (Trio Insolito)

ALEKSANDRA ZAGÓRSKA
IV Geneva International Music Competition
2019
I miejsce (Trio Insolito)

MAŁGORZATA KRUCZEK
14th Adilia Alieva International Piano Competition Annemass-Geneneve 2019
II nagroda

RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI
XXXVI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny
Stressa / Włochy / 2019
I nagroda

RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Citta di Oleggio”
Włochy / 2019
II nagroda

RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Muse”
Ateny / 2019
II nagroda

RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny
Belgrad / 2019
I nagroda

RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny IMKA
Sarajewo / 2019
I nagroda

RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Opus”
Kraków / 2019
II nagroda

DUET RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI / OLEH MALOVICHKO
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny ‚Muse”
Ateny / 2019
II nagroda


DUET RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI / OLEH MALOVICHKO
XXXVI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny
Stressa / Włochy / 2019
I nagroda


DUET RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI / OLEH MALOVICHKO
XXII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny ‚Pietro Argento””
Gioia del Colle / Włochy/ 2019
III nagroda

DUET RADOSŁAW GOŹDZIKOWSKI / OLEH MALOVICHKO
Międzynarodowy Konkurs Muzyczny ‚North Competition”
Sztokholm / 2019
II nagroda

DANIEL PASTUCH
II Międzynarodowy Konkurs „Chopin pod Wawelem”
Kraków 2019
II nagroda ( Kategoria III)

MARIAN MICHALSKI
II Międzynarodowy Konkurs „Chopin pod Wawelem”
Kraków 2019
III nagroda (Kategoria IV)

ANIELA MADERA
I Międzynarodowy Konkurs im J. Hoffmana
Kraków 2019
II nagroda (Kategoria III)

TAMAR JINCHARADZE
I Międzynarodowy Konkurs im J. Hoffmana
Kraków 2019
I nagroda (Kategoria IV)

ONYOU SIT Concorso Internazionale permusicisti „GianluckaCampochiaro” Catania 2020 II nagroda ( Kategoria E)

ONYOU SIT / YAN SHE
Concorso Internazionale permusicisti „GianluckaCampochiaro” Catania 2020 I nagroda ( Kategoria C /duet fortepianowy)